top of page

sob., 20 lis

|

Warszawa

Kochamy polskie seriale: Magda M.

Bilety: 25/30 zł

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Kochamy polskie seriale: Magda M.

Czas i miejsce

20 lis 2021, 21:00

Warszawa, Bielańska 1, 00-086 Warszawa, Poland

Opis wydarzenia

Magda M.

Dla wielu z nas to serial kultowy - wciąż i wciąż. Wychowywaliśmy się na nim, kształtował nasze życia, naszą modę, styl myślenia o dorosłym życiu.

Jakimś tajemniczym sposobem zdarzyło się w nim to naprawdę piękno i magia serialowa, że postaci ożyły, że są jednymi z nas, zostały prawdziwymi osobami. Sukienka Magdy, Plac Trzech Krzyży, motor, kancelaria - to żywe cały czas miejsca i ich urok, moc - jest z nami cały czas.

I zapraszamy was na wieczór improwizacji, którego gościem bedzie osoba, która to wszystko stworzyła! Wymyśliła! Napisała! Ta osoba to wspaniały Radek Figura, który zgodził się by naszym gościem i nie możemy się doczekać! Będą anegdoty, wspomnienia i niespodzianki.

A więc wszyscy do Resortu Komedii 20 listopada!

Radosław Figura Dramaturg, scenarzysta, pisarz. W 1991 roku wygrał ostatnią edycję Debiutu Dramaturgicznego w teatrze Ateneum w Warszawie. Finalista 1. European Drama Award Competition oraz światowego konkursu dramaturgicznego organizowanego przez The Alexander S. Onassis Public Benefit Foundation. Jego sztuka Opiekun much grana była w Niemczech, Polsce i Australii. Trzykrotny zwycięzca Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Autor Teatru Telewizji i Teatru dla Dzieci i Młodzieży.

W swojej twórczości podąża dwiema drogami. Z jednej strony napisał scenariusze hitowych seriali, m.in. Magda M. (trzy Telekamery, Hiacynt – nagroda Fundacji Równości i wiele innych wyróżnień), Teraz albo nigdy, Szpilki na Giewoncie, a także obyczajowe powieści: Magda M. Ciąg dalszy nastąpił i Magda M. Słoneczna strona, będące kontynuacją losów serialowej prawniczki, czy czarną komedię Pierwsze Zlecenie. Z drugiej strony w swoich dramatach, takich jak Opiekun Much czy Głupionka Jezusowa oraz powieści Rona i nasze Miasto podejmuje bezkompromisowy spór z Bogiem, przeznaczeniem i słabościami ludzkiej natury.

Powiedz o wydarzeniu znajomym

bottom of page